29 listopada 2016

Pierwsza niedziela adwentu

Przed nami najpiękniejszy czas w roku - Czas adwentu i Święta Bożego Narodzenia. Pierwszą niedzielę oczekiwania rozpoczęliśmy bardzo powoli choć mam wrażenie, że ostatni czas to zdecydowanie taki domowo sielski okres. Nic w zasadzie nie robimy specjalnego, a dni podobne są do siebie. Póki co bardzo mi to pasuje, bo grudzień zapowiada się bardzo ciekawie i przyjemnie. Oprócz przyjemności postanowiłam sobie, że ten tegoroczny czas oczekiwania uda nam się przeżyć wyjątkowo i głęboko. W tym roku sprawy czysto organizacyjno zakupowe rozpoczęłam dużo wcześniej i zamierzam się delektować tym czasem na spokojnie i przygotować się do Świąt przede wszystkim duchowo. 
Bardzo bym chciała abyśmy wszyscy uczestniczyli w roratach w miarę możliwości a za takie najważniejsze postanowienie adwentowe postawiliśmy sobie codzienne wieczorne czytanie Pisma Świętego.  W niedziele udało nam się zapalić pierwszą świecę i wspólnie zatrzymać się przy stole.
Pachniało u nas drożdżowymi z cynamonem i kardamonem i już powiesiłam kalendarz adwentowy, który czeka na 1 grudnia :) 
To będzie wyjątkowy czas !


4 komentarze:

 1. Wasza pierwsza niedziela adwentu tchnie spokojem. Piękny, grudniowy czas przed nami, tak bardzo go lubię... Wspaniale, że Wasze dzieci będą się od Was uczyły, że Święta Bożego Narodzenia to coś więcej niż tylko tłumy w sklepach, reniferki, mikołaje i inne błyskotki; wspaniale, że będą razem z rodzicami poznawały Pismo Święte, piękną, niezwykłą - i tak ważną! - historię narodzenia Bożego Syna.
  Pozsyłam linki do dwóch utworów, być może je polubicie :) https://www.youtube.com/watch?v=jjTem3tbf08 oraz https://www.youtube.com/watch?v=LFhTMa8dav4
  Pozdrawiam ciepło, błogosławionego, pełnego prawdziwej radości i pokoju czasu oczekiwania życzę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za te piękne utwory! nie znałam a cudowne! Coraz trudniej w dzisiejszych czasach o prawdziwe duchowe przeżywanie Bożego Narodzenia... Uściski grudniowe dla Ciebie!

   Usuń
 2. Te chwile Twoje dzieci zapamiętają do końca życia :). Wspaniały, rodzinny czas. Pozdrawiam serdecznie :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieje, ze będą miały dobre wspomnienia a co z nimi zrobią to już same zadecydują :) Choć za oknem prawdziwa zima pozdrawiam ciepło !

   Usuń